24 Lipca 2014
Antoni, Kinga,
Krystyna, Kunegunda,
Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało 161 dni.

Kancelaria Parafialna przy Kościele Rzymsko-Katolickim

p. w. Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Drzymały 3

.......................................

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 1600-1700
Środa 1600-1700
Sobota 900-1000

W czasie kolędy czynne w sobotę 16.00 - 17.00

Formalności związane z chrztem:

Sakrament chrztu św. jest udzielany w naszym kościele podczas Mszy św. w II i IV niedzielę miesiąca o godzinie 13.00.

Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej najpóźniej 2 tygodnie przed planowaną uroczystością. Należy przy tym okazać akt urodzenia dziecka.

W naszym kościele mogą być ochrzczone dzieci, których rodzice należą formalnie do naszej parafii (faktycznie mieszkają na terenie parafii, a nie tylko zameldowani).
W pozostałych przypadkach konieczne jest zezwolenie własnego proboszcza.

Chrzestny powinien mieć ukończone 16 lat, być katolikiem, który przyjął sakrament bierzmowania.

Nie mogą pełnić roli chrzestnych ci, którzy są w karach kościelnych, którzy są niepraktykujący, osoby pozostające w cywilnych związkach małżeńskich bez ślubu kościelnego, żyjące w konkubinacie.

Chrzestni powinni okazać przed chrztem zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą pełnić taką funkcję.

Katecheza przedchrzcielna odbywa się w piątek przed niedzielą chrztu o godz. 18.30.

Sakrament Małżeństwa

Formalności konieczne do zawarcia małżeństwa.

Na 3 miesiące przed planowanym ślubem należy skontaktować się z kapłanem w celu rozpoczęcia procedur związanych z Sakramentem małżeństwa.

Potrzebne dokumenty:

1. Dokument tożsamości.
  2. Świadectwo chrztu św. z zaznaczeniem, że ono potrzebne jest do ślubu kościelnego (Uwaga ! Okres ważności tego świadectwa to 6 miesięcy licząc od planowanej daty ślubu. Trzeba również zwrócić uwagę, czy na świadectwie chrztu jest adnotacja o przyjęciu sakramentu bierzmowania oraz o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa).
  3. Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego (w naszej parafii kurs przedmałżeński rozpoczyna się w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00).
  4. Nie wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego
    z aktami urodzenia po Zaświadczenie do ślubu konkordatowego, które należy dostarczyć do kancelarii.
  5. Świadectwo z Poradni Rodzinnej - czynna w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

Sakrament Bierzmowania

Przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania rozpoczyna się w pierwszej klasie gimnazjum.

Administrator: Wojciech Krawczyk wkrawczyk63@gmail.com